Servere

I øjeblikket aktive servere

NavnAdressespillere
Germany [GER/EU] GNet KaM144.76.96.69
Netherlands [EU] T91.nl Server A85.144.224.2146
France [EU] Halls of Valhalla 5.135.163.34
China [CN] Chinese KaM Server B106.15.195.2462
France [FR] Przemasss.com [Mix]145.239.58.822
Poland [PL] Przemasss.com [Hard]185.38.248.2362
Poland Harry potter Server unreachable89.229.147.2381
Czech Republic Jihlava Server213.226.225.1091
Netherlands [EU] T91.nl Server B85.144.224.2141
Germany [GER] gig-gaming.de Fun144.76.75.1671
Russia [RUS/EU] Shadow's [Peaceful]185.209.29.1991
Czech Republic KaM Remake Server Server unreachable109.81.211.540
United States KaM Remake Server23.95.191.1480
Netherlands Official KaM Remake Server145.131.4.2480
United Kingdom RuKaMs163.172.218.530
United States Corvo Bianco Server unreachable107.175.36.500
France [PL] Przemasss.com [Noob]79.137.69.830
Brazil [BR] KAM ForFun 😀201.13.100.700
United States [BR] Pomerode KaM Remake Server168.138.141.540
Czech Republic [CZ] kolaCZek's Server185.8.165.870
Germany [DE] IchbinkeinRehs KaM Server37.120.190.2420
Netherlands [EU] SpecialAttack.net145.131.4.1000
Netherlands [EU] Open KaM Server B Server unreachable85.17.80.1050
Poland [PL] BPGamers K&MR Server155.133.14.820
Russia [RU] Providec KaM Server195.16.116.930
Russia [RUS/EU] XEON-CPU-Server95.31.33.590
France [EU] NEUB Server51.210.127.400
Russia [RUS/EU] Shadow's [Hard]185.209.29.1990
Russia [RUS/EU] Shadow's [Normal]185.209.29.1990

Denne liste opdateres automatisk hvert 30 sekund.

Server utilgængelig

Servers which show the icon next to the IP address could not be queried. This usually means the firewall for the server is not set up correctly. You must forward the port (56789 by default) through your router to your computer running the server and allow the server through any firewalls running on your computer. For more information and instructions visit

portforward.com

Statistik for sidste 24 timer

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for de seneste 30 dage

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for tidligere år

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for seneste fire år

[Ingen lærred support]

Top 20 kort i den aktuelle version

Denne funktion er blevet udnyttet af visse kort forfattere til at gøre deres kort synes mere populære end de rent faktisk er ved at sende falske statistikker.

Anerkendelser: Grafen blev oprettet ved hjælp RGraph. Serveren flag er fra famfamfam og IP til land konvertering bruger gratis IP til land database ved Webnet77.