Servere

I øjeblikket aktive servere

NavnAdressespillere
France [PL] Przemasss.com [Noob]79.137.69.8313
Germany [GER/EU] GNet KaM144.76.96.69
Netherlands Official KaM Remake Server145.131.4.2488
United Kingdom RuKaMs163.172.218.532
Netherlands [EU] SpecialAttack.net145.131.4.1002
Russia KaM Remake nomi Server unreachable81.23.175.1871
United Kingdom KaM Remake Server Server unreachable86.26.232.191
China [CN] Chinese KaM Server B106.15.195.2461
Germany [GER] gig-gaming.de Fun144.76.75.1671
Czech Republic Jihlava Server213.226.225.1090
United States KaM Remake Server Server unreachable23.95.191.1480
United States Corvo Bianco Server unreachable107.175.36.500
France [FR] Przemasss.com [Mix]145.239.58.820
Poland [PL] Przemasss.com [Hard]185.38.248.2360
Netherlands [EU] T91.nl Server A85.144.224.2140
Netherlands [EU] T91.nl Server B85.144.224.2140
France [EU] Halls of Valhalla 5.135.163.30
United States [BR] Pomerode KaM Remake Server168.138.141.540
Czech Republic [CZ] kolaCZek's Server185.8.165.870
Germany [DE] IchbinkeinRehs KaM Server37.120.190.2420
Netherlands [EU] Open KaM Server A85.17.80.1030
Netherlands [EU] Open KaM Server B Server unreachable85.17.80.1050
Poland [PL] BPGamers K&MR Server155.133.14.820
Russia [RU] Providec KaM Server195.16.116.930
Poland [EU] [Noobs] Server unreachable193.107.91.170
France [EU] NEUB Server51.210.127.400
Russia [RUS/EU] Shadow's [Hard]185.209.29.1990
Russia [RUS/EU] Shadow's [Peaceful]185.209.29.1990
Russia [RUS/EU] Shadow's [Normal]185.209.29.1990

Denne liste opdateres automatisk hvert 30 sekund.

Server utilgængelig

Servers which show the icon next to the IP address could not be queried. This usually means the firewall for the server is not set up correctly. You must forward the port (56789 by default) through your router to your computer running the server and allow the server through any firewalls running on your computer. For more information and instructions visit

portforward.com

Statistik for sidste 24 timer

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for de seneste 30 dage

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for tidligere år

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for seneste fire år

[Ingen lærred support]

Top 20 kort i den aktuelle version

Denne funktion er blevet udnyttet af visse kort forfattere til at gøre deres kort synes mere populære end de rent faktisk er ved at sende falske statistikker.

Anerkendelser: Grafen blev oprettet ved hjælp RGraph. Serveren flag er fra famfamfam og IP til land konvertering bruger gratis IP til land database ved Webnet77.