Servere

I øjeblikket aktive servere

NavnAdressespillere
Netherlands Official KaM Remake Server145.131.4.24816
Germany [DE] IchbinkeinRehs KaM Server37.120.190.2428
Czech Republic Jihlava Server213.226.225.1096
Czech Republic [CZ] kolaCZek's Server185.8.165.874
Germany [GER/EU] GNet KaM144.76.96.64
United States KaM Remake Server23.95.191.1482
Russia [RUS] Shadow's [Normal]185.209.29.1992
France [PL] Przemasss.com [Noob]79.137.69.831
Russia [RUS] Shadow's [Hard]185.209.29.1991
France [EU] NEUB Server51.210.127.401
Poland Brzeznickie granie185.201.115.2540
China [CN] Chinese KaM Server B106.15.195.2460
United States Corvo Bianco Server unreachable107.175.36.500
France [FR] Przemasss.com [Mix]145.239.58.820
France [PL] Przemasss.com AntyDoS54.36.174.1260
Poland [PL] Przemasss.com [Hard]185.38.248.2360
Netherlands [EU] T91.nl Server A85.144.224.2140
Netherlands [EU] T91.nl Server B85.144.224.2140
Brazil [BR] Low Ping-South America200.158.43.310
France [EU] Halls of Valhalla 5.135.163.30
France [EU] Shadow's [Hard]5.39.47.290
France [EU] Shadow's [Normal]5.39.47.290
France [EU] Shadow's [Peaceful]5.39.47.290
United States [BR] Pomerode KaM Remake Server168.138.141.540
Costa Rica [BR]FOREVER-KAM-OPEN POLI179.51.158.450
Netherlands [EU] Open KaM Server A85.17.80.1030
Netherlands [EU] Open KaM Server B85.17.80.1050
Poland [PL] BPGamers K&MR Server155.133.14.820
Russia [RU] Providec KaM Server195.16.116.930
Russia [RUS/EU] XEON-CPU-Server Server unreachable95.31.33.590
Germany [GER] gig-gaming.de Fun144.76.75.1670
Russia [RUS] Shadow's [Peaceful]185.209.29.1990

Denne liste opdateres automatisk hvert 30 sekund.

Server utilgængelig

Servers which show the icon next to the IP address could not be queried. This usually means the firewall for the server is not set up correctly. You must forward the port (56789 by default) through your router to your computer running the server and allow the server through any firewalls running on your computer. For more information and instructions visit

portforward.com

Statistik for sidste 24 timer

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for de seneste 30 dage

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for tidligere år

[Ingen lærred support]

Dagligt gennemsnit for seneste fire år

[Ingen lærred support]

Top 20 kort i den aktuelle version

Denne funktion er blevet udnyttet af visse kort forfattere til at gøre deres kort synes mere populære end de rent faktisk er ved at sende falske statistikker.

Anerkendelser: Grafen blev oprettet ved hjælp RGraph. Serveren flag er fra famfamfam og IP til land konvertering bruger gratis IP til land database ved Webnet77.